A sikeres vállalkozó készségei
A vállalkozói életforma egyedülállóan nagy szabadságot adhat az embernek, ha megfelelően csináljuk. Ám ehhez a feladatkörhöz is szükségesek alapvető készségek, amik nélkül nagyon sok hibát követhetünk el egy vállalkozás vezetése közben. Nézzük, hogy mi kell ahhoz, hogy valakiből sikeres vállalkozó lehessen.
Kommunikációs készség
Az élet minden területén jól jön az, ha jó a kommunikációs készségünk. Viszont vállalkozóként ez még fontosabb soft skill. Ugyanis egy vállalkozás vezetőjeként nem áll mögötted egy cég, aminek a szakemberei elmondanák az üzeneted a vevőidnek, a befektetőidnek vagy a kollégáidnak, mint ahogy az egy alkalmazotti státuszban történne abban az esetben, ha a cég nevében intézkedsz.
Mindent saját magad kell elintézned (legalábbis az elején biztosan). Neked kell vevőket találnod, kommunikálni az igényeidet és a korlátaidat az esetleges befektetőkkel, neked kell felvenned a kapcsolatot a beszállítóiddal, és egy álláshirdetésben neked kell meggyőznőd az érdeklődőket arról, hogy veled érdemes együtt dolgozni. Természetesen más készségek is szükségesek ahhoz, hogy sikeres vállalkozó lehess, de ez a 0. lépcsőfok a bevételekhez vezető lépcsősoron.
Érzelmi stabilitás
Természetesen mindenkinek vannak rossz napjai, még a vállalkozóknak is. Nem az a cél, hogy robotként viselkedjünk, és a napunk minden egyes percében produktivitást zsigereljünk ki magunkból. Ugyanakkor be kell látni azt, hogy vállalkozóként sokkal nagyobb felelősség van a vállaidon, mint alkalmazottként. Ahhoz, hogy ezt a terhet elbírja az ember, szükséges az elegendő érzelmi stabilitás.
A korlátaink tudása
Nagyon sokan beleesnek abba a hibába, hogy egyáltalán nem tartanak a szüneteket, és a kezdeti motivációs löket miatt éjt nap alá téve dolgoznak. Ez hosszútávon nagyon könnyen kiégéshez vezethet, emiatt a kellő mennyiségű pihenés beiktatása kulcsfontosságú.
Különösen akkor, ha kreatív szolgáltatásra épül a vállalkozás. Ugyan sokkal kevesebb szerepet játszik az ihlet az ilyen munkákban, mint azt az emberek gondolják, ettől függetlenül nagyon fontos.
Ihlet pedig úgy képződik, ha ingerek érnek minket, amit a folyamatos munka során nem mindig kap meg az ember. Ezzel szemben kikapcsolódás közben rengeteg új ötletünk születhet, mert több olyan dologgal találkozhatunk, ami inspirál minket. Ezért nagyon fontos szerepe van a pihenésnek, ennek hiányában a munka kárát fogja látni hosszútávon.
Probléma megoldó készség
Egy céges alkalmazotti státusz esetében néha megtehetjük azt, hogy egy komplikáció felmerülésénél megkérjük valamelyik kollégánkat, hogy segítsen, vagy csúnya szóval élve „a homokba is dughatjuk a fejünket”. Hiszen nem a mi bajunk, ha valaminek negatív következménye lesz.
Egy vállalkozó viszont nem várhatja el azt, hogy a probléma valahogy megoldja magát, mert ez sajnos nem fog megtörténni. Időben kell cselekedni, és megoldani a felmerülő gondokat. Ellenkező esetben jelentős bevételkiesés is lehet az eset következménye.
Bátorság
A vállalkozások életében eljöhet az a pont, hogy minden megfelelően működik, annyi bevétel jön be, amennyit szeretne a tulajdonosa, simán mennek a dolgok. Komfortossá válik a vállalkozói életforma.
Ebben a szituációban bele lehet esni abba a hibába, hogy nem iktatunk be többé új dolgokat, mert nem akarjuk lerombolni a megszokott nyereséges ütemet. Viszont egy idő után muszáj fejleszteni bizonyos dolgokon, és új ötleteket alkalmazni ahhoz, hogy a vállalkozás életképes maradhasson.
A vállalkozásvezetés gyakorlati részei is érdekelnének téged? Ebben az esetben tekintsd meg „Amit minden vállalkozónak tudnia kell” e-képzésünket, amely segíthet abban, hogy vállalkozásodat jobban tudd működtetni és több profitot termelni.
Emellett abban az esetben is erre a képzésre van szükséged, ha vállalkozást szeretnél indítani és szeretnél előtte hasznos információkhoz jutni. Jelentkezz, és élvezd te is a vállalkozói lét adta szabadságot!
Hamarosan induló tanfolyamok:
E-Képzéseink (azonnal elkezdhetők):
- Asszisztens - titkár - recepciós
- Háztartásvezetés és gazdálkodás
- Amit minden vállalkozónak tudnia kell
- Amit minden munkavállalónak tudnia kell
- Emberi erőforrás menedzsment
- Gyakorlati útmutató KKV-k online és offline marketingjéhez
- Üzleti etika, etikett, protokoll
- Írásbeli kommunikáció az online világban
- Gépírás (tízujjas vakírás)
- Jogi alapok és gazdasági társaságok joga
- Jogi alapok és magánszemélyek jogügyletei