
Junior rendszerüzemeltető
100% online képzés
Junior rendszerüzemeltető
100% online képzés
Junior rendszerüzemeltető képzés
A kontaktórákat előre meghatározott órarend szerint online, virtuális tanteremben tartjuk.
A kontaktórákon elhangzottak fontosak a tananyag megértéséhez, ezért ezeket tanáraink személyesen oktatják, élő, online tanórákon.
A tanártól kérdezni is lehet – akárcsak a "hagyományos" tantermi órákon - mindezt online.
Kérdezni persze nem kötelező, de remek lehetőség, ha esetleg nem értesz valamit azonnal. Ha inkább visszahúzódó típus vagy, az online órákon még a kamerát sem kell bekapcsold. Csendes szemlélőként is részt vehetsz az órákon.
A kontaktórák - hiányzás esetén - utólag is megtekinthetőek, illetve akárhányszor újranézhetőek.
Azon kontaktórákat, amelyeken kötelező részt venni, utólag is megnézheted. Csak azokat a szakaszokat kell pótold, ahol valóban nem voltál ott.
Államilag engedélyezett, programkövetelmény alapján szervezett, tanúsítványt adó képzés:
Szakmai képesítő vizsgára felkészítő képzés a felnőttképzés keretein belül az illetékes miniszter által nyilvántartásba vett Programkövetelmény és a vonatkozó jogszabályok szerint a felnőttképző által kidolgozott, felnőttképzési szakértő által előminősített képzési program alapján indítható. A Programkövetelmény tartalmazza a szakmai képzés bemeneti, tartalmi, kimeneti követelményeit, a szakmai képzéshez kapcsolódó képesítő vizsga megszervezéséhez szükséges feltételeket továbbá a képesítő vizsga követelményeinek és vizsgatevékenységeinek részletes leírását. A felnőttképző képzési programja tartalmazza az alkalmazott munkaformákat, munkamódszereket, a képzés tagolását, időkeretét, tartalmi elemeit.
A szakmai képzés elvégzéséről a Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszerből (FAR) kinyomtatott tanúsítványt adunk, melynek birtokában lehet jelentkezni a felnőttképzőktől független vizsgaközpontokba szakmai képesítő vizsgára.
A szakmai képesítő vizsga sikeres letételéről kiállított bizonyítvány szükséges a szabályozott szakmákban munkakör betöltéséhez, vállalkozói tevékenység végzéséhez.
Miért érdemes ebben a képzésben részt venni?
A számítógépes rendszerek térhódítása elképesztő mértékű lett az elmúlt években. Ezeket a rendszereket nem csak karbantartani kell tudni, de újabb és újabb szerverek és rendszerek létrehozására folyamatosan szükség van.
Megfelelő szaktudású rendszerüzemeltetőkre egyre nagyobb az igény. Bár átlagos felhasználóként természetesnek vesszük, hogy működik az e-mailezésünk, felhőben tárolódnak a fotóink, videóink, online fizetünk vagy intézzük pénzügyeinket, mégsem gondolunk arra, hogy ezen rendszerek működését a háttérben szakemberek végzik. Ők a rendszerüzemeltetők.
Mivel a rendszerüzemeltetők munkája rendkívül fontos, ezért emberi és anyagi megbecsültségük kiemelkedő.
Mi a munkája a rendszerüzemeltetőnek?
A rendszerüzemeltető alapvető feladata, hogy nagyobb méretű cégek informatikai rendszereinek és hálózatainak zavartalan működését biztosítsa. A rendszerüzemeltető szervereket telepít és működésüket felügyeli. Ő biztosítja a szerverek biztonságos és optimalizált működését. Ezen szerverek lehetnek helyi (fizikailag jelen lévő) gépek, de működhetnek felhőben is. A szerverek közti kommunikáció megteremtése is a rendszerüzemeltető feladata.
Egy rendszerüzemeltető rendkívül fontos szerepet tölt be egy vállalkozás működésében, mivel ő az, aki tisztában van az adott cég hálózatának és szervereinek működésével, és ő képes megoldani a felmerülő problémákat.
Kinek érdemes ezt tanulni?
Ha úgy érzed, hogy
- Érdekelnek a számítógépes rendszerek,
- Logikusan és praktikusan gondolkodónak tartod magad,
- Szereted a kihívást jelentő feladatokat,
- Szeretnél felelősségteljes, hasznos munkát végezni,
- Rendkívül jól jövedelmező munkakört szeretnél találni,
akkor érdemes rendszerüzemeltetőnek tanulnod.
Mi NEM szükséges ahhoz, hogy rendszerüzemeltető légy?
- Nem kell előképzettség
- Nem kell kiemelkedő matematikai tudás
- Nem kell tudnod számítógépet szerelni (bár az sosem hátrány)
Aktuális tanfolyamindítások
2025. október 8. - Online
Hétfő: 6 tanóra, Szerda: 6 tanóra
Hétköznap délelőttönként 09:00 - 14:002025. október 9. - Online
Kedd: 4 tanóra, Csütörtök: 4 tanóra
Hétköznap délutánonként 17:00 - 20:152025. október 11. - Online
Szombat: 8 tanóra
Hétvégenként 08:00 - 14:302024. október 9. - Online
2024. október 12. - Online
2024. október 31. - Online
Képzésünk tartalma
A képzés időtartama 320 online tanítási óra
A képzést két csomagban választhatod:
Az online virtuális tantermi órákat rögzítjük, így hiányzás esetén könnyen pótolhatók, továbbá akárhányszor visszanézhetők.
MS Teams felületén keresztül hallgatóink kommunikálhatnak egymással a tanulás során felmerülő kérdéseikről.
MS Teams felületén keresztül hallgatóink tanórán kívül is tudnak kérdezni oktatóinktól.
A tananyagegységzáró méréseket a képzések ütemezése szerinti időpontokban tartjuk, igény esetén pótló méréseket szervezünk.
Visszatérés a munka világába ismeretanyagunk kismamáknak, anyukáknak szól.
Az online virtuális tantermi órák rögzítjük, és a képzés befejezése után +2 év hozzáférést kapsz hozzájuk. Így plusz két éven át korlátlanul megnézheted őket.
E-képzési rendszerünkben az alábbi 4 ismeretanyaghoz biztosítunk hozzáférést:
- Amit minden vállalkozónak tudnia kell
- Amit minden munkavállalónak tudnia kell
- Írásbeli kommunikáció az online világban
- Gépírás (tízujjas vakírás)
Ezen ismeretanyagok hasznos kiegészítései lehetnek a tanulásnak. E-képzési rendszerünk segítségével az elsajátított tudást tesztek segítségével lehet ellenőrizni.
Tanulási és vizsgázási praktikák online ismeretanyagunkban olyan módszereket mutatunk, melyek segítenek abban, hogy kevesebb idő alatt többet és hatékonyabban tanuljunk, és a vizsgákon is a maximumot hozzuk ki magunkból.
Tudatos karrierépítés tippek online ismeretanyagunkban foglalkozunk a különböző álláskeresési módokkal, önéletrajz, motivációs- és kísérőlevél írásával, állásinterjúval, bérigény meghatározásával, fizetésemelés kéréssel.
A részletfizetési lehetőségeket lásd a "Tandíj és részletfizetési lehetőség" pont alatt.
Ezen képzésünkre képzési hitel igényelhető →
Tandíj és részletfizetési lehetőség
Egyösszegű fizetés
Kedvezményes tandíj:
460.000 Ft
Részletfizetés
Teljes tandíj:
510.000 Ft
Részletek száma:
10
Havi részlet:
51.000 Ft
Egyösszegű fizetés: a teljes összeg szerződéskötéskor fizetendő.
Részletfizetés: az első részlet szerződéskötéskor, a további részletek havonta fizetendőek.
Regisztrációs díj nincs. A tananyagegységeket záró vizsgáknak nincs díja.
Szakmai képesítő vizsga díját a képzés elvégzése után a független vizsgaközpont felé kell fizetni.
Profi csomag:
+70.000 Ft egyszeri díj a fenti áron kívül (szerződéskötéskor fizetendő).
Ezért a plusz díjért a "Képzésünk tartalma" fenti táblázatban a Profi csomag minden elemét megkapod.
Oktatóink

A Junior rendszerüzemeltető képzés egy államilag engedélyezett, programkövetelmény alapján szervezett képzés.
A képzés sikeres elvégzése után intézményünk tanúsítványt állít ki. Ezen tanúsítvány birtokában lehet képesítő vizsgára jelentkezni a képző intézményektől független vizsgaközpontokban.
Sikeres vizsgát követően a vizsgázó államilag elismert "Junior rendszerüzemeltető" végzettséggel fog rendelkezni.

A képzés folyamata
A Junior rendszerüzemeltető képzésről részletesebben
Gyakori tévhit a rendszerüzemeltető munkájáról
A rendszerüzemeltetőt sok esetben - tévesen - rendszergazdának nevezik.
Természetesen a "civil" életben mindenkit lehet rendszergazdának nevezni, aki számítógépek menedzselésével foglalkozik.
Fontos azonban, hogy lássuk a különbséget: A hagyományos értelemben vett "rendszergazda" jellemzően irodai környezetben segít a helyi hálózat karbantartásában, működtetésében. Segíti az irodai munkát a wi-fi routerek, nyomtatók beállításával, telepíti az irodai szoftvereket, vírusirtó alkalmazásokat. Munkája lényegében az adott cég munkájának közvetlen támogatása. A rendszergazda az, aki az informatika minden területén közvetlenül segíti a cég működését. Fentieken kívül akár egy CMS rendszer használatát is ismeri, amellyel egy egyszerű honlapot létre tud hozni, és karbantartja azt a cég számára.
Ezzel szemben a rendszerüzemeltető a hálózatok és szerverek üzemeltetésével foglalkozik. Egy rendszerüzemeltető nem foglalkozik pl. a cég honlapjának karbantartásával, nem foglalkozik az irodában található nyomtatók mindennapos használati problémáival vagy a különálló számítógépek, laptopok szoftvereinek (pl. Word, Excel) menedzselésével.
A rendszerüzemeltető nagyobb kiterjedésű rendszerekkel foglalkozik, pl. szerverarchitektúrákat telepít, automatikus script-eket ír, elemzi a hálózati forgalmat, figyeli a hálózat terhelését, szükség esetén hálózati erőforrásokat csoportosít át, stb.
A rendszerüzemeltető a szerverek alapvető működéséért és üzembiztonságáért felel.

Miért kellenek Java backend fejlesztők a mesterséges intelligencia világában is?
A mesterséges intelligencia már a jelen része, és sok területen használják. Felmerül a kérdés: kell-e még programozó? A válasz: igen, nagyon, hiszen nélkülük MI (AI) sem létezne.

SaaS
A SaaS régóta elterjedt és ismert fogalom a számítástechnikában. Érdekessége, hogy miközben gyakorlatilag szinte mindenki használ SaaS alapú megoldásokat, nem is tudják, hogy ez a neve. Lássuk, hogy miről is van szó!

A felhő "evolúciója"
Szinte mindannyian használunk valamilyen felhőalapú szolgáltatást, akár munkában, akár otthon. Legyen szó fotók tárolásáról, dokumentumok megosztásáról vagy online filmnézésről, a felhő mindent megkönnyít és elérhetőbbé tesz. De hogyan jutottunk el ide?