Nem volt népszerű a minimálbér támogatás
A 10 milliárdos keretből mindössze 2 milliárdért igényeltek minimálbér-emelési támogatást az érintett cégek.
A nehéz helyzetben lévő ágazatokban működő cégektől összesen 3909 minimálbér-emelési támogatási kérelem érkezett be a munkaügyi központokhoz, 58 800 munkavállalót érintően - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
A kormány és a Versenyszféra Állandó Konzultációs Fórumán (VKF) részt vevő érdekképviseletek között tavaly év végén létrejött megállapodása alapján 11, nehéz helyzetben lévő ágazatban igényelhettek a cégek támogatást. A kabinet az élelmiszergyártásban, a textil-, a ruházati és a bőriparban, a fafeldolgozásban, a bútorgyártásban, valamint az épületek építése és a speciális szaképítés ágazatban, emellett a szálláshely szolgáltatásban, a vendéglátásban, és a kiskereskedelemben vállalta át 2013 első félévében a minimálbér- és a szakmunkásminimálbér-emelés által okozott többlet bérköltséget, és az arra eső járulékköltséget is.
Az NGM tájékoztatása szerint a május végi határidőig beérkezett kérelmekben szereplő összes támogatási igény 2,038 milliárd forint volt, míg a támogatás kerete 10 milliárd forint.
A legtöbb, 359 támogatási kérelem Bács-Kiskun megyéből érkezett, ezt követi Budapest 346 kérelemmel. A legtöbb pályázat a kiskereskedelmi ágazatból érkezett.
Az érdekképviseleti szervezetekkel abban állapodtak meg, hogy 2013 első félévére szól a bérkompenzáció, így a minisztérium közlése szerint nem tervezik az év második felére is az adott támogatási formát.
Legfrissebb
- 2024. december 15. Megússza az „új” adót, aki gyorsan intézkedik
- 2024. december 15. Lépett az Agárminisztérium
- 2024. december 04. Számvitel 2025 – önköltségszámítás
- 2024. december 03. Számvitel 2025 – a könyvvizsgálat és a beszámolók megemelt értékhatárai
- 2024. december 03. 2024. őszén kihirdetett társadalombiztosítási-, és munkajogi szabályok