Adózási kérdések
Kérdés
Emlékeim szerint már nem él az a törvény, amely előírta a főállású vállalkozóknak az elvárt jövedelem, illetve a tevékenységnek megfelelő kereset alkalmazását az adó megállapításában. Ha tévedek, kérem korrigáljon. Illetve abban a gyakorlati dologban szeretnék tanácsot kérni , hogy a pénztárgép vásárlására nem kötelezett egyéni vállalkozó pl. pedikűrös, az általa kiállított nyugták alapján hogyan tud igazolható módon számot adni a bevételéről a könyvelőnek egyszerű, de mégis a NAV által elfogadható módon. Gondolok ez alatt arra, hogy esetleg naponta felvezetheti-e a nyugtákat számlákra összesítve, majd a számlákat adná le a könyvelőnek. Vajon ez a megoldás megállja e a helyét a törvényesség keretein belül?Válasz
Valóban nem él már az a rendelet amelyik a főállású vállalkozók tevékenységre jellemző keresetének adózását írta elő.
A pénztárgép vásárlására nem kötelezett egyéni vállalkozók nyugta nyilvántartását ugyanúgy szigorú számadás alá kell vonni mint a számlákat.
A lényeg, hogy visszakereshető és ellenőrizhető legyen.
Nincs annak akadálya, hogy a kiállított nyugtákat meghatározott időszakonként táblázatos formában összesítsük, és az összesített adatot könyveljük le.
A lényeg, hogy az összesítésnél fel kell vinni minden olyan adatot, amivel a szigorú számadás biztosított ( nyugtatömb száma amelyet mi határozunk meg , kiállítás dátuma, nyugta sorszáma…..)
Legfrissebb
- 2024. december 15. Megússza az „új” adót, aki gyorsan intézkedik
- 2024. december 15. Lépett az Agárminisztérium
- 2024. december 04. Számvitel 2025 – önköltségszámítás
- 2024. december 03. Számvitel 2025 – a könyvvizsgálat és a beszámolók megemelt értékhatárai
- 2024. december 03. 2024. őszén kihirdetett társadalombiztosítási-, és munkajogi szabályok