Áfa barter esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő, Kft vagyunk, és barter szerződés előtt állunk. A számla kiállításának szabályaival tisztában vagyunk, viszont azt nem, tudjuk, hogy az így kiállított számlák után bármilyen adóvonzattal szükséges-e számolnunk költségeink kikalkulásakor (ÁFA, egyéb). Segítségét előre is köszönjük!Válasz
Tisztelt Kérdező,
Erre a kérdésre nehéz úgy válaszolni, hogy nem ismerjük a barter szerződés feltételeit, azt sem hogy forintos vagy devizás ügyletről van-e szó, mert akkor még az árfolyam elszámolása lehet kérdéses.
A pénzmozgás nélküli ügyletek a számlák alapján az egyik oldalon árbevételként a másikon ráfordításként (költségként) számolandók el. Az egymással szemben nyújtott termékértékesítés illetve szolgáltatás ÁFA kötelezettségének megállapítása szempontjából az ügylet barter jellege közömbös.
üdvözlettel,
Legfrissebb
- 2025. április 18. Kedvező változások a mérlegképes könyvelő képzésünkön!
- 2025. április 18. Szabadabb tanulási lehetőség az adótanácsadó képzésünkön!
- 2025. április 15. Mérlegbeszámoló gombnyomásra – vagy mégsem?
- 2025. április 15. A kiegészítő melléklet margójára – mennyi, és kié a cég pénze?
- 2025. április 07. Pénztárgépek a fellegekben – megjelent az e-pénztárgépekről szóló rendelet