Adószámos magánszemély ingatlan bérbeadása

Kérdés

Tisztelt Szakértő!
Adószámos magánszemély hosszú távú szerződéssel bérbe ad 4 db lakást( örökölt, vásárolt ingatlanok) számlázza az a bérlőknek. Szja-t levonják, befizetik.
A magánszemélynek 2018-ban volt fő állása, 2019-ben már nincs de fizeti maga után az Eü.szolg.járadékot.
Kérdés, amire sehol nem találtam infot. hogy van-e valamilyen korlát a bérbe adott ingatlanok számára így adószámos magánszemélyként?


Válasz

Tisztelt Kérdező!

A kérdés annak eldöntésére irányul, hogy adószámos magánszemélyként vagy egyéni vállalkozóként kell-e végezni a tevékenységet. Ebből a szempontból az Szja tv.3.§ 17. pontja a meghatározó, amely felsorolja ki minősül egyéni vállalkozónak.

 

Az említett törvényhely az egyéni vállalkozók közül kivételként említi a bérbeadási tevékenységet, amennyiben a magánszemély az önálló tevékenységre vonatkozó szabályok szerinti adózást választja.

 

Weboldalunkon (sütiket) cookie-kat használunk. Ezek működéséről bővebben itt olvashat.