számla vagy felvásárlási jegy
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kompenzációs felárat alkalmazó, mezőgazdasági (állattenyésztés)tevékenységet folytató, egyéni vállalkozó ÁFA körös vevőjének értékesítéskor számlát kiállíthat-e, vagy felvásárlási jeggyel értékesíthet csak. Ha számlát kiállíthat, akkor hogyan szerepeljen rajta a kompenzációs felár? Köszönettel: ÁgiVálasz
Számlában nem lehet kompenzációs felárat érvényesíteni, csak felvásárlási jegyen.
Az Áfa tv. rendelkezései szerint az olyan áfa adóalanyra, aki mezőgazdasági tevékenységet folytat, különös szabályok vonatkoznak.
E különös szabályok alapján mezőgazdasági tevékenysége tekintetében az adóalany kompenzációs rendszer szerint adózik, ha megfelel a feltételeknek, feltéve, hogy
különleges jogállását nem változtatta meg így például nem választott a mezőgazdasági tevékenységére a kompenzációs rendszer helyett általános szabályok szerinti adózást.
Legfrissebb
- 2025. október 01. Orosz rulett a kisboltban – sok kereskedő „hanyagolja” a nyugtaadást
- 2025. szeptember 22. Selejtezetés a cégnél – a papírmunka is fontos
- 2025. szeptember 22. Mérlegképes könyvelő szeptemberi képzés indítások!
- 2025. szeptember 19. A vendég el sem jött, az áfa marad – vagy mégsem?
- 2025. szeptember 01. 2025. nyarán hatályba lépett társadalombiztosítási jogszabálymódosítások