Bejelentkezés / Pallas fiók nyitás
Pallas fiókom
Kosár ({{ $shop.cart.getProductItems().length }})
Tudásháló
  • Szakcikkek, hírek
    • Kérdezz-felelek
    • Adózás
    • Számvitel
    • Tb, bér, munkaügy
  • Kreditpontok 2026.
  1. Oktatási Központ nyitóoldal
  2. Tudásháló
  3. Hírek
Nem jelentős összegű hiba könyvelése.

2011. május 09.

Nem jelentős összegű hiba könyvelésében szeretném a segítségüket kérni. 2011. májusában derült ki,hogy egy adott autó után nem kellett volna cégautóadót fizetni.2009 februárjától a cégautóadó fizetve volt, így a 2009 évre visszamenőlegesen kell önellenőriznem. A hiba nem számít jelentősnek és lényegesnek sem. A 2011 évre az első negyedévre is fizetve lett a cégautóadó.A 2010 év még nincs lezárva.Melyik évben kell elvégeznem a javítást,és hogyan kell könyvelnem?A Tao-t és a Különadót is érinti mivel nő az adóalapom,itt a 2009-es Tao bevallást kell megellenőriznem? Válaszukat előre is köszönöm.

Áru vagy anyagköltség

2011. május 01.

Köszönöm az előző kérdésemre a választ az autószerelő céggel kapcsolatban.Abban szeretném még a segítségét kérni, hogy hogyan kell könyvelni az alkatrészbeszerzéseket abban az esetben ha a cég nemcsak szereléssel, hanem alkatrész kereskedelemmel is foglalkozik. Tehát mindig van valamennyi készlete raktáron, amit vagy elad mint bolti értékesítés, vagy felhasználja a szereléseknél.A raktáron lévő készletéből nem tudja előre, hogy mit hogyan fog értékesíteni. Ebben az esetben ha a beszerzéseket anyagköltségként könyvelem, akkor honnan fogom tudni az áruk esetében az elábét. Fentiek alapján kérném a segítségét a beszerzések és értékesítések könyvelési tételeit illetően. Köszönettel: N.B.

Anyagköltség vagy áru

2011. április 27.

Egy autószerelő cég könyvelésénél az eddigi gyakorlat az volt, hogy az alkatrészvásárlást, melyeket a javítás során beépített az autókba áruként könyvelte és év végén a leltár alapján elszámolta az elábét.Ezt egyébként egy apeh ellenőrzésen sem kifogásolták, de több helyen is azt olvastam, hogy a javítás során beépített alkatrészeket anyagköltségként kell elszámolni.A kérdésem az, hogy mi a helyes könyvelési megoldás. Köszönettel: N.Brigitta

Munkaügy

2011. április 12.

Tisztelt Hölgyem/Uram! Kérdésem:Mondhatja-e a munkáltató,hogy azért nem fizet tulórát vagy helyettesitési pénzt mert a munkavállalo nem dolgozza ki a napi 8 óráját.(Állandó napi feladata van,és ezt elvégzi.) Válaszát köszönöm. Üdvözlettel:Nagy Noémi

Munkaügy

2011. április 12.

Tisztelt Hölgyem/Uram! Munkaválalonk állandó délutános műszakban dolgozik 13-21h-ig.Ha berendelik más helyett 10órátol dolgozni 15 h-ig,10-től 13-ig túlóra,de 13-tól 15-ig mit lehet neki elszámolni ha utána a saját munkáját is ellátja.Jár -e neki egyébként délutános pótlék. Köszönöm válaszát! (nona818@freemail.hu-ra kérem szépen) Üdvözlettel:Nagy Noémi

szja

2011. április 09.

Lakásbérbeadás,után fizetentő 18% szja-t,hogy kell számolni. Albérleti díj 18%-ka? Vagy albérleti díj X 1,18? Üdv:Kata

Szellemi termék aktiválása

2011. április 02.

Tisztelt Szakértők! A cég ahol dolgozom,vásárolt egy szoftvert. A cég akitől vásároltuk eljön betanítani. A betanítás költségét leszámlázta, ezt úgy tudom rá kell aktiválni a szellemi termékre. Viszont kiszámlázta azt is nekünk, amennyibe kerül neki, hogy eljön hozzánk, mint útiköltséget. Azt nem tudom, hogy ezt az útiköltséget rá lehet-e aktiválni a szellemi termékre? Ha nem akkor hogyan kellene könyvelni? Köszönöm szépen a segítséget!

kapcsolt vállalkozás

2011. április 02.

A 2010. évi szabályozás sok szakértő számára is nehezen értelmezhető, ezért a következő kérdést tenném fel. Adott egy kft 3 tulajdonos 33-33-33 %-os arányban. Senkinek nincs többségi befolyása! Viszont mindenkinek van egyéni vállalkozása, és ezek az egyéni vállalkozások is fognak a kftnek számlázni. Itt kell kapcsolt vállalkozásról beszélnünk? Legjobb tudásom szerint a Kft-nél nem kell bejelentést tenni, hogy az egyéni vállalkozások kapcsoltak lennének, hisz többségi befolyás nem áll fenn. Viszont az egyéni vállalkozásoknak, amikben a vállalkozók egyedüli tulajdonosok, nyilatkozniuk kell, hogy kapcsolt vállalkozás a Kft? Előfordulhat, hogy az egyéni vállalkozóknak be kell jelenteniük, míg a kftnek nem? Vagy ez csak "párban" működik? Köszönöm válaszukat! És gratulálok ehhez a színvonalas oldalhoz. Üdvözlettel: Szőke Viktória

Téves társaságiadóelőleg könyvelés helyesbítése

2011. március 29.

Az lenne a kérdésem ha a társasági adóelőleget illetve a az adott évre kiszámított társasági adót rossz főkönyvi számra könyveltem és emiatt az eredménylevezetés soraiban illetve a mérlegsorok is változnak akkor ennek helyesbítését hogyan kell elvégeznem? A technikai lebonyolítás érdekelne. A hibás könyvelés a 2009 évet érinti.Milyen teendőim vannak és ezeket a korrekciós tételeket milyen időponttal könyvelhetem le.

Munkaügy

2011. március 29.

Tisztelt Szakértők! Munkaügyi pert inditottam elmaradt munkabérem megfizetése végett volt munkáltatom ellen. Három évre visszamenőleg kértem az elmaradt bérem. A munkaügyi bíróság ennek az összegnek a kiszámítására igazságügyi könyvszakértőt rendelt ki. A könyvszakértőnek kérdéseket lehet feltenni. A kérdésem, hogy ilyenkor milyen kérdéseket kell a szakértőnek feltenni? Szükséges-e egyáltalán kérdezni?

  • « Előző
  • Következő »
  • ‹
  • 1
  • 2
  • ...
  • 270
  • 271
  • 272
  • 273
  • 274
  • 275
  • 276
  • ...
  • 293
  • 294
  • ›
Szakmai Hírlevél
Kreditpontos
továbbképzések
Legfrissebb
Pallas fiók Pallas fiók Kosár
Pallas70
Legfrissebb híreink
Kapcsolat
Telefonszámaink itt láthatóak
Levelezési cím:
1380 Budapest, Pf.: 1046

Cégadatok | Általános Szerződési Feltételek | Minőségpolitika | Minőségcélok | Panaszkezelési Szabályzat | Ügyfélfogadási, panaszkezelés és tájékoztatási rend | Website design by Addmonte
2026 © Pallas70 Oktatási és Vizsgaközpont

Kérdezz-felelek

Tisztelt Kérdező!
Az itt feltett kérdését továbbítjuk a megfelelő szakértő felé.
Szakértőnk válaszát e-mailben elküldjük Önnek.
A kérdések és a válaszok egy részét a Kérdezz-felelek rovatunkban közzé tesszük.
A kérdező nevét és e-mail címét soha nem tesszük közzé.


Kérdésekre vonatkozó válaszainkra vitás ügyekben (pl. NAV) hivatkozni nem lehet.