Megszűnt az MNB és a PSZÁF összevonásának lehetősége
Megszüntette a parlament a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) összevonásának lehetőségét.
Az Országgyűlés a kormány javaslatára törölte a jegybank és a bankfelügyelet összevonását engedélyező szabályt az alaptörvény átmeneti rendelkezései közül, eleget téve az Európai Bizottság elvárásának.
A parlament alkotmányügyi bizottsága december közepén terjesztette be azt a módosító javaslatot, amely lehetőséget adott arra, hogy sarkalatos törvényben összevonják az MNB és a PSZÁF feladat- és hatásköreit, ellátásukra pedig új szervezet jöjjön létre. Az alaptörvény átmeneti rendelkezései közé illesztett - december végén elfogadott - szabály alapján az új szervezet elnökét a köztársasági elnök nevezhette volna ki, a két alelnök pedig megbízatásuk végéig a jegybank és a PSZÁF hivatalban lévő elnöke lett volna.
Az Európai Bizottság a kezdettől ellenezte a nemzeti bank és a pénzügyi felügyelet összevonásának lehetőségét.
Legfrissebb
- 2025. november 28. Alanyiadómentesség 2026-ban.
- 2025. november 28. Számviteli politika: kötelező és a vezetőség döntése szerinti módosítások
- 2025. november 18. Szja, Tao, KATA, KIVA – 2026-ban is számolnunk kell a törvényváltozásokkal
- 2025. november 18. A könyvelőknek is fel kell készülniük az új évre – a számviteli törvény várható változásai
- 2025. november 18. Újabb adócsomag a parlament előtt